Pokoje i apartamenty w Rabce-Zdrój

Mapa lokalizacji

Park Zdrojowy w Rabce – Zdroju

to wyjątkowe miejsce. Jego początki datują się na drugą połowę XIX wieku. Park Zdrojowy znajduje się w centrum Uzdrowiska i zajmuje powierzchnię 30 ha.

Park Zdrojowy kompozycyjnie podzielony jest na części o różnym charakterze. Część zachodnia tzw. strefa słońca, pełni funkcje reprezentacyjno-wypoczynkową. Przygotowano tu 10 ogrodów tematycznych z różnorodną roślinnością m.in. ogród różany, skalny, pnączy i wrzosowisko. Różnorodność kwiatów i krzewów pośród alejek zachęca do długich spacerów oraz kąpieli słonecznych. W tej części znajdują się również największe atrakcje parku: tężnia solankowa, place zabaw, korty tenisowe i kawiarnia.

Rabka Zdrój - Park Zdrojowy

Wschodnia część parku to tzw. strefa cienia o charakterze spacerowo-refleksyjnym, nawiązującym do atmosfery parku angielskiego. Alejki zostały w niej poprowadzone po liniach prostych pośród wysokich drzew i krzewów.

Rabka Zdrój - Park ZdrojowyPark Zdrojowy oferuje odwiedzającym możliwość korzystania z zespołu urządzeń sportowych na ścieżce zdrowia, siłowni na wolnym powietrzu, boiska do siatkówki plażowej, kortów tenisowych oraz placów zabaw dla dzieci. W Parku Zdrojowym zlokalizowany jest najnowocześniejszy w skali Małopolski trialpark i skatepark wraz z torem do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich.

W środku parku znajduje się drewniana altana „Pod Grzybkiem” stanowiąca miejsce organizacji wydarzeń artystycznych.

Na obrzeżach Parku Zdrojowego, przy Alei Jordana znajduje się kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej. Są to drewniane pawilony, w kształcie rotund. W jednym z nich mieści się sala, w której dostępny jest szeroki wybór wód leczniczych. W drugim funkcjonuje ogólnodostępna tężnia – inhalatorium na wolnym powietrzu.

Rabka Zdrój - Park Zdrojowy

Również miasteczko ruchu drogowego zostało lokalizowane w centrum Parku Zdrojowego. Występują w nim wszystkie elementy ruchu drogowego, m.in.: skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skrzyżowanie równorzędne, skrzyżowanie ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu , skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów, tory tramwajowe i kolejowe z przejazdem. Poziome i pionowe znaki ruchu drogowego oraz możliwe „przeszkody” (np. tory kolejowe) pozwalają dzieciom poznać zasady ruchu drogowego i nauczyć się ich przestrzegania w codziennym życiu.

W otulinie Parku Zdrojowego znajdują się dwa obiekty z miejscami noclegowymi: Apartamenty przy Parku oraz Villa Gorczańska z pięknym ogrodem, basenem ogrodowym oraz widokiem na Babią Górę i panoramę Rabki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych obiektów.

Wyszukaj ofertę

Oferta specjalna

Wakacje w Uzdrowisku

Komfortowe pokoje, studia i apartamenty z aneksami kuchennymi w centrum Uzdrowiska, blisko Parku Zdrojowego, z pięknym widokiem na Babią Górę i Luboń. Przy obiekcie znajduje się duży ogród z placem zabaw, miejscem na ognisko i basenem.

doba od 50 zł/osoba/doba

Sprawdź
Translate »