Pokoje i apartamenty w Rabce-Zdrój

Mapa lokalizacji

Park Zdrojowy w Rabce – Zdroju

Park Zdrojowy w Rabce – Zdroju to wyjątkowe miejsce. Ponieważ jego początki datują się na drugą połowę XIX wieku jest to miejsce historyczne. Znajduje się w centrum Uzdrowiska i zajmuje powierzchnię 30 ha.

Kompozycyjnie podzielony jest na części o różnym charakterze. Część zachodnia tzw. strefa słońca, pełni funkcje reprezentacyjno – wypoczynkową. Dlatego przygotowano tu 10 ogrodów tematycznych z różnorodną roślinnością m.in. ogród różany, skalny, pnączy i wrzosowisko. Bezsprzecznie różnorodność kwiatów i krzewów pośród alejek zachęca do długich spacerów oraz kąpieli słonecznych. Znajdują się tu również największe atrakcje Parku Zdrojowego takie jak tężnia solankowa, plac zabaw oraz korty tenisowe i kawiarnia.

Rabka Zdrój - Park Zdrojowy

Bez wątpienia wschodnia część parku to tzw. strefa cienia o charakterze spacerowo-refleksyjnym, nawiązującym do atmosfery parku angielskiego. Alejki zostały w niej poprowadzone po liniach prostych pośród wysokich drzew i krzewów.

Rabka Zdrój - Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Rabce Zdroju – Urządzenia sportowe i rekreacyjne

Przede wszystkim Park Zdrojowy umożliwia korzystanie z zespołu urządzeń sportowych. Są nimi siłownie, boiska do siatkówki plażowej, korty tenisowe oraz place zabaw dla dzieci. Znajduje się tam najnowocześniejszy w skali Małopolski trialpark i skatepark. Można tam znaleźć również tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich.

W środku parku znajduje się drewniana altana “Pod Grzybkiem” również stanowiąca miejsce organizacji wydarzeń artystycznych.

Na obrzeżach Parku Zdrojowego przy Alei Jordana znajduje się kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej. Są to drewniane pawilony, w kształcie rotund. Dostępny jest w nich szeroki wybór wód leczniczych oraz ogólnodostępna tężnia – inhalatorium na wolnym powietrzu.

Rabka Zdrój - Park Zdrojowy

W centrum Parku Zdrojowego zlokalizowano miasteczko ruchu drogowego. Występują w nim wszystkie elementy ruchu drogowego, m.in.: skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skrzyżowanie równorzędne, skrzyżowanie ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu , skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów, tory tramwajowe i kolejowe z przejazdem. Poziome i pionowe znaki ruchu drogowego oraz możliwe „przeszkody” (np. tory kolejowe) pozwalają dzieciom poznać zasady ruchu drogowego, jak również nauczyć się ich przestrzegania w codziennym życiu.

W otulinie Park Zdrojowy w Rabce – Zdroju znajdują się dwa obiekty z miejscami noclegowymi: Apartamenty przy Parku oraz Villa Gorczańska z pięknym ogrodem, basenem ogrodowym oraz widokiem na Babią Górę i panoramę Rabki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych obiektów noclegowych.

Wyszukaj ofertę

Oferta specjalna

Apartamenty z basenem

Wypoczynek w Uzdrowisku to nie tylko piękny Park Zdrojowy oraz piesze wędrówki górskimi szlakami. Villa Gorczańska zapewnia komfortowe noclegi w otoczeniu zieleni, dużego ogrodu z placem zabaw i basenem.

doba od 71 zł/osoba/doba

(cena podana przy 5 noclegach, 4 osobach)

Sprawdź

Wakacje w Uzdrowisku

Lato 2024

Komfortowe pokoje, studia i apartamenty z aneksami kuchennymi w centrum Uzdrowiska, blisko Parku Zdrojowego, z pięknym widokiem na Babią Górę i Luboń.

doba od 71 zł/osoba/doba

(cena podana przy 5 noclegach, 4 osobach)

Sprawdź