Pokoje i apartamenty w Rabce-Zdrój

Mapa lokalizacji

Wycieczka całodzienne na Turbacz z centrum Uzdrowiska Rabka -Zdrój.

Bez wątpienia najlepszym obiektem do wyjść na wycieczkę całodzienną na Turbacz jest Villa Gorczańska położona w bezpośrednim sąsiedztwie szlaku turystycznego na Maciejową i Turbacz, a jednocześnie w centrum Uzdrowiska i zaledwie 300 m od Parku Zdrojowego. Bardzo dobrą bazę wypadową stanowi również obiekt Apartamenty przy Parku, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego i zaledwie 20 minut spacerem od szlaków turystycznych.

Tatry - widok z Villa Gorczańska w Rabce Zdrój

Szlaki turystyczne w rejonie Rabki-Zdrój
Wycieczki całodzienne - szlak czrwony

Szlak czerwony – Rabka Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy – Turbacz (1310 m n.p.m.)

Długość trasy: 16 km; czas przejścia: 5h 15min. Powrót 4h.

Wycieczki całodzienne - szlak niebieski

Szlak niebieski – Rabka-Zdrój – Olszówka – Poręba – Turbacz (1310 m n.p.m.)

Długość trasy: 19 km; czas przejścia: 5h. Powrót 4h 30 min.


Wycieczka całodzienne na Turbacz – TRASA 1: GŁÓWNYM SZLAKIEM BESKIDZKIM NA TURBACZ

szlak czerwony Rabka-Zdrój – Maciejowa – Stare WierchyTurbacz – Rabka-Zdrój

Znaki czerwone; długość trasy: 32 km; czas przejścia: 9h

Wycieczki całodzienne - TurbaczWycieczka fragmentem najdłuższej w polskich górach znakowanej trasy – Głównym Szlakiem Beskidzkim. Cały szlak liczy 519 km długości i prowadzi z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach. Jego gorczański odcinek z Rabki wiedzie na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.).

Atrakcje na trasie:

Na trasie wycieczki mamy trzy miejsca, w których możemy się posilić i odpocząć: bacówkę PTTK na Maciejowej oraz schroniska PTTK na Starych Wierchach i Turbaczu. Szlak to niezwykle atrakcyjna widokowo opcja dotarcia do serca Gorców. Na końcowym odcinku szlak wiedzie przez obszar Gorczańskiego Parku Narodowego. W rejonie szczytu Obidowiec (1106 m n.p.m.) odchodzi na północ szlak zielony, wiodący przez Suhorę do Koninek. Nieco dalej, za jedną z polanek mijamy w lesie pomnik upamiętniający katastrofę samolotu sanitarnego, który rozbił się 23 maja 1973 roku. Pomnik został stworzony z fragmentów wraku samolotu. Z Rozdziela (1198 m n.p.m.) szlak wyprowadza nas na szczyt Turbacza, oznaczony kamiennym obeliskiem i metalowym krzyżem. Ze szczytu w kilka minut docieramy do okazałego schroniska PTTK im. Władysława Orkana. W sąsiedztwie budynku znajduje się Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK. Prezentowana jest w nim ekspozycja poświęcona historii turystyki schronisk górskich w Karpatach (klucz w recepcji schroniska).

Wyszukaj ofertę

Oferta specjalna

Apartamenty z basenem

Wypoczynek w Uzdrowisku to nie tylko piękny Park Zdrojowy oraz piesze wędrówki górskimi szlakami. Villa Gorczańska zapewnia komfortowe noclegi w otoczeniu zieleni, dużego ogrodu z placem zabaw i basenem.

doba od 71 zł/osoba/doba

(cena podana przy 5 noclegach, 4 osobach)

Sprawdź

Wakacje w Uzdrowisku

Lato 2024

Komfortowe pokoje, studia i apartamenty z aneksami kuchennymi w centrum Uzdrowiska, blisko Parku Zdrojowego, z pięknym widokiem na Babią Górę i Luboń.

doba od 71 zł/osoba/doba

(cena podana przy 5 noclegach, 4 osobach)

Sprawdź