Pokoje i apartamenty w Rabce-Zdrój

Mapa lokalizacji

Szlak czerwony – Rabka Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy – Turbacz (1310 m n.p.m.)

Długość trasy: 16 km; czas przejścia: 5h 15min. Powrót 4h.

Szlak niebieski – Rabka-Zdrój – Olszówka – Poręba – Turbacz (1310 m n.p.m.)

Długość trasy: 19 km; czas przejścia: 5h. Powrót 4h 30 min.


TRASA 1: GŁÓWNYM SZLAKIEM BESKIDZKIM NA TURBACZ

szlak czerwony Rabka-Zdrój – Maciejowa – Stare WierchyTurbacz – Rabka-Zdrój

Znaki czerwone; długość trasy: 32 km; czas przejścia: 9h

Wycieczka fragmentem najdłuższej w polskich górach znakowanej trasy – Głównym Szlakiem Beskidzkim. Cały szlak liczy 519 km długości i prowadzi z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach. Jego gorczański odcinek z Rabki wiedzie na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.).

Atrakcje na trasie:

Na trasie wycieczki mamy trzy miejsca, w których możemy się posilić i odpocząć: bacówkę PTTK na Maciejowej oraz schroniska PTTK na Starych Wierchach i Turbaczu. Szlak to niezwykle atrakcyjna widokowo opcja dotarcia do serca Gorców. Na końcowym odcinku szlak wiedzie przez obszar Gorczańskiego Parku Narodowego. W rejonie szczytu Obidowiec (1106 m n.p.m.) odchodzi na północ szlak zielony, wiodący przez Suhorę do Koninek. Nieco dalej, za jedną z polanek mijamy w lesie pomnik upamiętniający katastrofę samolotu sanitarnego, który rozbił się 23 maja 1973 roku. Pomnik został stworzony z fragmentów wraku samolotu. Z Rozdziela (1198 m n.p.m.) szlak wyprowadza nas na szczyt Turbacza, oznaczony kamiennym obeliskiem i metalowym krzyżem. Ze szczytu w kilka minut docieramy do okazałego schroniska PTTK im. Władysława Orkana. W sąsiedztwie budynku znajduje się Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK, w którym prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii turystyki schronisk górskich w Karpatach (klucz w recepcji schroniska).

Wyszukaj ofertę

Oferta specjalna

Wakacje w Uzdrowisku

Komfortowe pokoje, studia i apartamenty z aneksami kuchennymi w centrum Uzdrowiska, blisko Parku Zdrojowego, z pięknym widokiem na Babią Górę i Luboń. Przy obiekcie znajduje się duży ogród z placem zabaw, miejscem na ognisko i basenem.

doba od 50 zł/osoba/doba

Sprawdź
Translate »